KONST / Litografier / Färglitografi 13152095
nr 1315 2095
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 334/360, "sommarnatt i Bohuslän". Motivet: 56x51cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 mars 2020
kl 20:59:19
23/3 19:53:42
300 kr
23/3 20:18:27
23 mar
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås